Kazik / Kazik na Żywo / Kult

...i inne Kazikowe twory

Moderator: Jaahquubel

Re: Kazik / Kazik na Żywo / Kult

Postprzez Gómiś » 21 Maj 2020, 20:28

w tej wersji nawet na koncertówce z Deriglasoffem jest
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Olo » 21 Maj 2020, 20:35

No i tę wersję znałem.
Ale myślałem, że to wersja do zagrania na żywo z zespołem. Nigdy nie zarejestrowana w studio.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Laser » 21 Maj 2020, 21:56

Mam ten singiel od prawie dwudziestu już lat podpisany przez wszystkich tfurców.
Łysy na tym singlu też jest w wersji studyjnej. Innej niż na Machinas. Lepszej. Podobnej do tej koncertowej z CBGBs..
Najpierw nas kupili, teraz nas sprzedają.
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Olo » 21 Maj 2020, 23:31

No właśnie pytałem już o to innego posiadacza tego singla.
Być może w weekend będę miał okazję posłuchać i ocenić.
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Laser » 21 Maj 2020, 23:53

W połowie ostatniej zwrotki w Łysym jest fajny moment jak gitarzyści nagle przestają grać swoje świzdrygoły i obaj zaczynają grać na dżin-dżach. Pałerchordy w sensie. Robi się niezły czad. Tak z zaskoczenia - uwielbiam. :)

A Andrzej Gołota też jest w zupełnie innej wersji studyjnej - no ale to chyba wszyscy wiedzą..
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez Olo » 22 Maj 2020, 07:09

Reasumując, Kazik umie w single.
Bo to nie sztuka wziąć numer z płyty i próbować go sprzedać z dodatkiem jakichś wersji na żywo.
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez aragorn888 » 22 Maj 2020, 10:23

morfina napisał(a):Koncerty KNŻ - Kazik Na Żywo w 2014:

16/01/2014 Zielona Góra - Piwnica Artystyczna Kawon
17/01/2014 Poznań - Eskulap Akademickie Centrum Kultury
18/01/2014 Wrocław - Eter
19/01/2014 Opole - MOK
24/01/2014 Gdynia - Klub Muzyczny Ucho
25/01/2014 Gorzów Wlkp. - MCK
26/01/2014 Szczecin - Imperium Klub
31/01/2014 Kraków - Kwadrat
01/02/2014 Katowice - Mega Klub
07/02/2014 Warszawa - klub Stodoła
08/02/2014 Dublin - Button Factory
09/02/2014 Londyn - Scala
12/07/2014 Węgorzewo - Plac Koncertowy
S

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bez podpisu
Awatar użytkownika
aragorn888

Postprzez aragorn888 » 22 Maj 2020, 10:26

Smok napisał(a):Do założenia tego tematu natchnął mnie wczorajszy występ tego zespołu. Postaram się nie pisać za długo, bo chciałem jeszcze coś dopisać o niedawnym koncercie Luxtorpedy, więc postaram się w miarę krótko...

Miałem okazję być ponad rok temu na koncercie Kazika w lubelskim Graffiti, więc po tamtym (bardzo dobrym) występie nie mogło mnie zabraknąć na Kozienaliach organizowanych przez najlepszą ( ;) ) uczelnie (UMCS)... Podróż do Lublina w strugach deszczu upłynęła dosyć szybko, omijając co większe kałuże śpiewałem teksty piosenek KNŻ płynących z odtwarzacza, o dziwo jakoś wciąż pamiętam sporo z tekstów, szczególnie z płyty "Na żywo, ale w studio". Po zaparkowaniu przy Chatce Żaka udaliśmy się wraz z moją lepszą połową do tureckiego fastfooda i zjedliśmy duże tortille (chyba nie jestem fanem takiego jedzenia, bo mimo, że byłem głodny, to jakoś mi to niezbyt smakowało)... Później dołączyły do nas Invi i Bochen, więc od razu zrobiło się jeszcze sympatyczniej. Niestety, deszcz nie przestawał, więc poszliśmy zorientować się jak sytuacja około sceny, niestety nikogo z muzyków nie spotkaliśmy po drodze...
Jako bezpośredni support wystąpił zespół Renesans... (nie mamy ikonki "załamka"?? <- bardzo by pasowała do moich odczuć. Konferansjer zapowiedział ich jako "rock lat '90", ale ja nie przewidziałem, że to zespół chałturniczy (wtórność!!), który opiera się na hitach polskiego rocka, głównie z przełomu lat '80 i '90 - czyli np. Lombard, Ira, coś tam jeszcze... powiało biesiadą weselną, ktoś podobno krzyczał "disco polo" - cóż, chyba faktycznie ten zespół powinien grać na juwenaliach innej uczelni... czekanie na gwiazdę wieczoru coraz bardziej się przeciągało, ciągle padało (z przerwami na kilka minut, a później znowu padało)...
Zaczęli od "Nie ma litości" - czyli trochę bezkompromisowo... i tutaj nachodzi mnie taka refleksja: które koncerty są lepsze - klubowe czy plenerowe? chyba nie jestem w stanie jednoznacznej dać dziś odpowiedzi. Bo przecież wczorajsze brzmienie KNŻ to był cios (zwłaszcza w stosunku do zbyt mocnego nagłośnienia na zeszłorocznym graffitowym koncercie), ale koncert w deszczu wśród nieraz zbyt przypadkowej publiki + fakt, że wczorajszy dzień niezbyt napawał mnie do tańców w pogo - nie przeważyły szali nad zwycięstwem "pleneru" nad "klubem"... Ale wykonanie utworów - pełen profesjonalizm, wydaje mi się, że wzbogacono setlistę (na pewno zmieniono trochę kolejność utworów)... Do najlepszych utworów wieczoru chcę zaliczyć "Balladę o Janku Wiśniewskim" (bardzo wymowne, dobra forma do ważnej treści, o to chodzi!!), "W południe" i "Artyści"... O tym, że brzmienie było bez zarzutu już wspomniałem, czasem czytam wypowiedzi o słabnącej formie Kazika, ale to są chyba jakieś bzdury, które piszą osoby, które słuchały koncertu albo przez zamknięte okno, albo naprawdę nie wiedzą już co piszą... wydaje mi się, że muzycznie kilka utworów zostało wzbogacone nowymi zagrywkami (Litza!! Burza!!)... a propos Burzy - ubrany był chyba trochę nietypowo, ale to bardzo na plus... niestety nie zostaliśmy na bisy, zauważyłem - że na youtube ładowany jest cały koncert, więc spróbuję coś tam podpatrzeć jeszcze co tam się działo i co zagrali...

ode mnie: "Artyści"
KsImage

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bez podpisu
Awatar użytkownika
aragorn888

Postprzez Olo » 22 Maj 2020, 11:29

Próbuję ogarnąć cóż to aragorn888 ma na myśli, ale na razie przegrywam...
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez djadijos » 22 Maj 2020, 12:16

Olo napisał(a):Reasumując, Kazik umie w single.

Polecam singiel Kultu Prosto, chyba najlepszy w dziejach Kazika.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Miejscowość: Lca

Postprzez Laser » 22 Maj 2020, 13:53

Olo napisał(a):Próbuję ogarnąć cóż to aragorn888 ma na myśli...

A już się bałem że tylko ja nie wiem o co chodzi.. ;)

djadijos napisał(a):singiel Kultu Prosto, chyba najlepszy w dziejach Kazika.

Bez przesady. Ostatnio z singlami w kazikowych projektach w ogóle jest dosyć cienko. Dadzą kilka miksów i raptem to wszystko - tak jakoś po najmniejszej linii oporu. :|
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez Gómiś » 22 Maj 2020, 13:58

Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez djadijos » 22 Maj 2020, 16:39

Laser napisał(a):Bez przesady. Ostatnio z singlami w kazikowych projektach w ogóle jest dosyć cienko. Dadzą kilka miksów i raptem to wszystko - tak jakoś po najmniejszej linii oporu. :|

Chyba nie słuchałeś go. Każda wersja jest inna, całkowicie inna oprócz singlowej Kazika i instrumentalu.

Tak samo dzisiaj jest mojej córki wesele.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez Olo » 22 Maj 2020, 19:11

I "Polska jest ważna" KNŻ. Ale "Andrzej Gołota" zrobili lepiej. Po prostu tego da się słuchać. W przeciwieństwie do mixu tej samej piosenki.

No i jeszcze jedno:
Laser napisał(a):po najmniejszej linii oporu

Po linii najmniejszego oporu.
;)
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Smok » 22 Maj 2020, 20:02

Olo napisał(a):Próbuję ogarnąć cóż to aragorn888 ma na myśli, ale na razie przegrywam...

W każdym bądź razie to miło, że ktoś przeczytał mój post sprzed kilku dobrych lat... wczoraj nawet sam go przeczytałem i puściłem sobie nagrane wtedy wideo... :geek:
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez djadijos » 22 Maj 2020, 22:57

Olo napisał(a):"Polska jest ważna" KNŻ
ten akurat wyszedł dosyć średnio.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez Olo » 23 Maj 2020, 02:24

To właśnie miałem miałem na myśli.
:|
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Laser » 23 Maj 2020, 13:22

Olo napisał(a):Po linii najmniejszego oporu.
Tak,tak.. Ale po moich "trzcionkach" na forum Barmy Army to i tak musisz przyznać, że zanotowałem chyba spory progres w dziedzinie ortografii.. :D

djadijos napisał(a):Chyba nie słuchałeś go. Każda wersja jest inna, całkowicie inna oprócz singlowej Kazika i instrumentalu.

Pozostanę przy swoim zdaniu. Próbowałem wiele razy. Jedno lub dwa słowa zmienione w tekście lub nawet jeszcze raz nagrany wokal to moim zdaniem mało aby oferować kolejne wydawnictwo. W większości to komputerowe mixy tych samych śladów. Tego singla nie da do końca wysłuchać - mimo, że niektóre fragmenty są całkiem niezłe. Wydawanie takich singli nie ma sensu. Wypowiadasz się tak jak osoba która próbowałaby sprzedać ten singiel na allegro. Przestrzegam zatem potencjalnych kupujących - ten singiel ma tylko wartość kolekcjonerską. Nie ma żadnej wartości muzycznej.

Przyznaję jednak, że "Polska jest Ważna" jest jeszcze gorszy.. :lol:
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez djadijos » 23 Maj 2020, 14:03

Laser napisał(a):Pozostanę przy swoim zdaniu. Próbowałem wiele razy. Jedno lub dwa słowa zmienione w tekście lub nawet jeszcze raz nagrany wokal to moim zdaniem mało aby oferować kolejne wydawnictwo. W większości to komputerowe mixy tych samych śladów. Tego singla nie da do końca wysłuchać - mimo, że niektóre fragmenty są całkiem niezłe. Wydawanie takich singli nie ma sensu. Wypowiadasz się tak jak osoba która próbowałaby sprzedać ten singiel na allegro. Przestrzegam zatem potencjalnych kupujących - ten singiel ma tylko wartość kolekcjonerską. Nie ma żadnej wartości muzycznej.

Wykorzystanie śladów gitar czy perkusji z oryginalnego numeru nie umniejsza,że są to inne aranżacje, remixy. Wersja Morawca przecież to wersja akustyczna grana na Akustiku z innym wokalem, wersja Jarka jedynie co to ma sample pod beat z oryginalnej wersji, to wersja rapowana przez Jarka i Sobotę i tylko wokal w refrenie jest oryginalny. Wojtka też jest inna muzycznie, jedynie glaza ma trochę podobieństwa, gdyż dużą cześć to oryginalna ścieżka gitar i perki, ale główny motyw to syntezatory i elektronika. Zdunka, jedynie mało zmieniona, gdyż to wersja trochę smyczkowa (syntezator jak na moje ucho). Goehsa to po prostu wersja, gdzie inna perkusja i śpiewa kto inny, trochę jakby cover Ale całościowo singiel jest naprawdę fajny. P.S. Nie sprzedaję na allegro ;)
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez Leon » 23 Maj 2020, 14:33

A propos "Polska jest ważna" to moi zdaniem ten riff otwierający, jak i zresztą większość tego utworu, to numero uno na "Plamach..." i bardzo chętnie bym słuchał tego instrumentalnie, bez Kiełbasy i dzieci na wokalu. ;)
Leon

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości