Flapjack

Moderator: Jaahquubel

Re: Flapjack

Postprzez Miki » 14 Sty 2021, 13:09

we must keep our eyes open
Awatar użytkownika
Miki

Miejscowość: Duczki

Postprzez Kred » 14 Sty 2021, 19:19

Dzięki, Miki!
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez Laser » 15 Sty 2021, 18:35

Flapjack Flapjackiem, ale moim zdaniem dopiero Homosapiens było prawdziwym objawieniem talentu Guzika. W 1998 jak wyszedł singiel "Observing The Hell" nikt komu puszczałem tę muzykę nie mógł uwierzyć, że to może być polski band. Świetny luzacki klimat, humor, świetne teksty.. Poza tym się okazało, że Guzik dobrze się czuje nie tylko w rapie, ale też jest niezłym kompozytorem i dobrze śpiewa. Bardzo liczyłem na to, że zespół zdobędzie jakieś szersze grono słuchaczy - no ale to się nigdy nie stało. Muzycy Homosapiens pojawili się w składach wielu polskich zespołów i do tej pory grają jako akompaniatorzy niektórych popularnych polskich solistów. A sam zespół poszedł w odstawkę. Szkoda. Nie mniej cieszę się, że udało mi się zobaczyć cztery rewelacyjne koncerty tego zespołu z czego połowę jeszcze w latach 90-tych. Bardzo fajny był też koncert w trójkowym Ekspresie w 2002 - polecam obczaić kiedyś w wolnej chwili jeżeli ktoś nie słyszał.

Po latach nadal dobrze słucha się tej pierwszej wersji Observing.. ;) :|

-- 15 Sty 2021, 18:35 --

Jacek Nizinkiewicz na FB napisał(a):Dziś o 20.00 w Radio Nowy Świat specjalne wydanie programu #RADIOAKTYWNI poświęcone Grzegorzowi "Guzikowi" Guzińskiemu.
Mogą Państwo napisać na: jacek.nizinkiewicz@nowyswiat.online , jeśli twórczość Guzik Guzik Guziński była dla Państwa ważna lub ktoś znał osobiście Grześka i chciałby podzielić się wspomnieniami.
Część wspomnień przeczytam po 20 w RNŚ.
Do usłyszenia
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Kred » 22 Sty 2021, 19:06

https://gwiazdy.wp.pl/robil-niezly-hala ... 157173728a

-- 19 Sty 2021, 23:15 --

Wielka prośba: jeżeli ktoś ma jakiekolwiek materiały dotyczące Flapa, prosimy je przesyłać na: flapjack33official@gmail.com
Nie chodzi oczywiście o linki do YT, ale np. skany arrtykułów, wywiadów z magazynów typu Brum, Tylko Rock, Metal Hammer, wszelkie dziwne zdjęcia, nagrywki gdzieś znalezione.

Z góry dzięki!

-- 22 Sty 2021, 19:06 --

Ruszamy. Właśnie dziś, w urodziny Guziora.

https://www.facebook.com/FlapjackOfficial/

To oczywiście początek, ale musiało pójść dzisiaj.
Kred

Postprzez Laser » 22 Sty 2021, 19:55

Powiem tak. Mam nadzieję, że ten fanowski "projekt" przerodzi się w normalną stronę internetową lub forum. Organizowanie docelowo profilu zespołu na FB czy twiterze to po prostu śmiech na sali. Choć przyznaję, że dobrze jest zacząć od mediów społecznościowych, bo dużo tam ludzi i dużo materiałów można od nich wyciągnąć. Ale to na początku. Mam nadzieję że to pójdzie dalej. Póki co kibicuję - bardzo. 8-)
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez Kred » 23 Sty 2021, 02:37

Laser, to nie jest "fanowski projekt", jak to określiłeś, tylko pełnoprawna strona, łącznie z wszelkimi kwestiami prawnymi, organizowana we współpracy zarówno z członkami zespołu, jak i najbliższymi Guzika.
Jakieś pytania?
Kred

Postprzez Laser » 23 Sty 2021, 19:40

Dobra, dobra - nie nakręcaj się. Pytanie jest takie czy przerodzi się w normalną stronę internetową lub forum?
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez Olo » 23 Sty 2021, 20:17

Po chwosta?
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Kred » 23 Sty 2021, 21:26

Jest grupa fanowska.
Kred

Postprzez Laser » 23 Sty 2021, 21:31

Po to żeby nie robić tego na Facebuku. Masa ludzi nie ma tam konta, jeszcze inni mają takich kont po kilka. Facebuk to wielka iluzja.

Strona FB jest całkiem okej jako dodatek. Ale jeżeli oficjalny kanał kontaktu z zespołem jest oparty o tę formę komunikacji - no to to jest jakiś absurd. Ze stron facebookowych niczego nigdy sie nie dowiesz. Na ogół nie ma tam podanych żadnych telefonów. Informacje o wydarzeniach są podane chaotycznie i w wielu miejscach, ale jak chcesz je znaleźć po czasie to trzeba być chyba hakerem żeby do nich dotrzeć. Facebook jest z samego założenia wymyślony i skonstruowany po to żeby wysyłać znajomym zdjęcia kotków lub obrzucać się nawzajem obelgami. Nie do tego żeby prowadzić tam stronę zespołu.

No ale tak jest jak się używa narzędzia, które jest za darmo. Myślę, że Guzikowi i Flapjackowi należy się lepsze i bardziej poważne miejsce swoistego, nazwijmy to, upamiętnienia.
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez Olo » 23 Sty 2021, 22:16

Hmmm...
Podałbyś może adres oficjalnej strony Acid Drinkers? Albo forum może?
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Gómiś » 23 Sty 2021, 22:34

już jeden taki był, co Flapjackowi forum stawiał
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Kred » 24 Sty 2021, 14:39

Laser napisał(a):Guzikowi i Flapjackowi należy się lepsze i bardziej poważne miejsce swoistego, nazwijmy to, upamiętnienia.
Postawisz?
Bo ja, gdybym umiał, zrobiłbym to.
Kred

Postprzez Olo » 24 Sty 2021, 21:34

Umiał, jak umiał. Ale piniondza na to masz?
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Kred » 24 Sty 2021, 21:49

O, to insza inszość.
Kred

Postprzez morfina » 25 Sty 2021, 15:20

Niezależne rozwiązanie to jest ideał, ale nawet jeśli dałoby się znaleźć jakieś rozwiązanie za pół-darmo z szablonu na wordpressie, to oprócz początkowego designu dochodzi do tego kwestia kosztów takich jak:
- odnawianie domeny
- opłata za hosting
- admin (nawet z doskoku), który zaktualizuje frameworki, dorzuci kontent czy ogarnie co się stało (nawet jeśli to miałby być tylko ticket do hostingowego helpdesku), jak strona spadnie z rowerka.

Nie zmienia to jednak faktu, że trzymanie wszystkiego na jednej platformie, gdzie można przypadkiem zaliczyć bana i stracić większość contentu to też pewna lekkomyślność. Jeśli nie ma opcji na swój hosting, to przynajmniej wypadałoby ważne rzeczy backupować i archiwizować na wypadek odcięcia (ban, złośliwy hacker itp.) od profilu na platformie.
No ale w ogóle 2021 backup czegokolwiek nie powinien być czymś, o czym rozmawia się zadając pytanie "Czy?", tylko "Jak?".
Exceptional claims require exceptional evidence.
morfina

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kred » 25 Sty 2021, 17:08

morfina napisał(a):na jednej platformie, gdzie można przypadkiem zaliczyć bana i stracić większość contentu to też pewna lekkomyślność
Dlatego mam kilka kont. ;)

morfina napisał(a):wypadałoby ważne rzeczy backupować i archiwizować
Oczywiście.

morfina napisał(a):nie (...) "Czy?", tylko "Jak?".
Oczywiście.
Kred

Postprzez Olo » 25 Sty 2021, 17:22

Chciałem napisać, że backup to Kred będzie miał u siebie, ale przypomniał mi się wątek Software/Hardware, w którym Kred prowadził swego rodzaju bloga i zmieniłem zdanie.
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Kred » 25 Sty 2021, 17:23

Wiedziałem, że ktoś o tym wspomni.
Kred

Postprzez Olo » 25 Sty 2021, 17:30

Image
Awatar użytkownika
Olo

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości