Lista Przebojów Trójki (LP3)

Misz-masz dotyczący tej audycji i nie tylko

Moderator: Jaahquubel

Re: Lista Przebojów Trójki (LP3)

Postprzez emircoo » 01 Sty 2021, 22:01

wokr napisał(a):A mi w tej całej sytuacji przypomniało się że punktem zapalnym rozwalenia Trójki byla piosenka kolesia z którym kiedyś Litza grał w jednym zespole. Ale na szczęście jest coś ponad dwa procent słuchalności. Nikt nie jest winny. Nie dawajmy się wciągnąć w podziały.
A treść piosenki sugerowała, że wizyta na cmentarzu, będąca osią tekstu, była nielegalna. Co akurat było nieprawdą. No ale ów Koleś przy swoim czułym społecznie uchu ma problemy z prawdomównością i logicznym myśleniem.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Mąż i ojciec ponad wszystko!
emircoo

Postprzez Olo » 01 Sty 2021, 22:52

emircoo napisał(a):treść piosenki sugerowała, że wizyta na cmentarzu, będąca osią tekstu, była nielegalna

Obawiam się, że to jednak Ty masz problemy z logicznym myśleniem, a na pewno z prawdomównością.
W tekście piosenki nigdzie nie padają słowa, że ta wizyta była nielegalna.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez wokr » 02 Sty 2021, 00:43

Czekaj czekaj, to wtedy cmentarze były otwarte i każdy mógł tam wejść?
Chyba żyjemy w jakiejś innej rzeczywistości.
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Miejscowość: Los Hervideros

Postprzez idefix » 02 Sty 2021, 10:15

Tak. Niektórzy żyją w rzeczywistości wykreowanej przez media.

Nie obowiązywał wówczas nakaz zamknięcia cmentarzy, choć przepis nie był precyzyjny i niektórzy zarządcy zdecydowali się to robić. Tym niemniej wciąż była to ich decyzja, a nie rządu. Stare Powązki, na których m.in. był censored były zamknięte, jednak tenże wystąpił oficjalnie o zgodę na wjazd i taką otrzymał.

Pewnie, że od strony pijarowej można było wówczas tę akcję zdecydowanie lepiej przeprowadzić, jednak nie było to łamanie prawa czy działanie ponad prawem, jak to się próbuje imputować.

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/kto-d ... nawirusem/
Ale najgorsze będzie to, co przyjdzie potem
Awatar użytkownika
idefix

Miejscowość: miasto na prawach powiatu, położone na Wyżynie Śląskiej nad rzekami Kłodnicą i Bytomką

Postprzez wokr » 02 Sty 2021, 11:19

Okej, czy jak ja bym wystąpił o taką zgodę to też bym pewnie ją dostał! Super. Jednak głupie to społeczeństwo, a eksterminacja Trójki jawi się teraz jako w pełni uzasadniona.
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez idefix » 02 Sty 2021, 11:44

Może byś dostał, może nie. Zapewne zależy to od tego czy miałbyś dobry powód. Ale to pytanie do zarządcy cmentarza.

Rzecz rozchodzi się o to jakie były fakty, a jaki przekaz. Fakty były jak wyżej. Przekaz był natomiast następujący: rząd zamknął cmentarze, a prezes robi co chce i stawia się ponad prawem. A to jest zwykła, ordynarna i cyniczna manipulacja. Bardzo zresztą reprezentatywna dla mediów tzw. głównego nurtu.
Ale najgorsze będzie to, co przyjdzie potem
Awatar użytkownika
idefix

Miejscowość: miasto na prawach powiatu, położone na Wyżynie Śląskiej nad rzekami Kłodnicą i Bytomką

Postprzez Smok » 02 Sty 2021, 12:00

idefix napisał(a): Bardzo zresztą reprezentatywna dla mediów tzw. głównego nurtu.

Zamieniłbym "głównego nurtu" na "każdego nurtu".

Nie wiem czy zostanę dobrze zrozumiany (od dłuższego czasu długie posty mi nie wychodzą spod palców, a krótsza forma zazwyczaj zostawia zbyt duże pole do nadinterpretacji, ale ok.

Fajnie, że dyskutujemy (tutaj na forum!) - ale zbliżamy się niebezpiecznie do polityki, uważajmy...

Po tym całym poście Idefixa, muszę powiedzieć za Moherem -> chyba nie śledzę wydarzeń i nie interesuję się polityką (chociaż jeszcze chwilę temu myślałem, że coś z faktów wiem). Od dłuższego czasu naprawdę trudno jest mi ogarnąć wiadomości i filtrować - co jest prawdziwe, a co nie (nabrałem się nie raz, nabiorę się jeszcze pewnie wiele razy), tak jest z polityką, tak jest z Covidem, tak jest właściwie z każdą informacją (nawet jakimiś pierdołami. Tylko czas może niektóre informacje weryfikować, jednak komfort odroczenia wielu decyzji nie jest nam dany w każdym momencie. Doskonale rozumiem, że można próbować się od tego odciąć. Zastanawiam się tylko, czy nie jest to świadomą intencją (mediów? polityków?) - aby przeciętny człowiek nie wierzył w nic i nikomu... jeśli tak, to efekt w moim przypadku w znaczącej części został osiągnięty.
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Jaahquubel » 02 Sty 2021, 12:16

Chcą byś słuchał w milczeniu
i nie ufał sumieniu.
Stapiając się z tłumem,
wyrwał serce z rozumem.

Ta piosenka zrobiła się niepokojąco bardziej aktualna, niż gdy powstała.
Wypisz, wymaluj, Wujek Dobra Rada.
085 | 135 | 188 | 360 | 574 | 622

Leguramin „Najlepszej dziesiątki”

Wstawianie filmów:
Kod: Zaznacz wszystko
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TpNc6uh0jbk[/youtube]

Awatar użytkownika
Jaahquubel

Miejscowość: Varrez, Tracona

Postprzez emircoo » 02 Sty 2021, 18:59

Olo napisał(a):
emircoo napisał(a):treść piosenki sugerowała, że wizyta na cmentarzu, będąca osią tekstu, była nielegalna

Obawiam się, że to jednak Ty masz problemy z logicznym myśleniem, a na pewno z prawdomównością.
W tekście piosenki nigdzie nie padają słowa, że ta wizyta była nielegalna.
To o czym jest ta piosenka?

emircoo

Postprzez wokr » 02 Sty 2021, 19:51

O tym, że gdy dla zwykłych ludzi bramy cmentarza były zamknięte, pewien starszy pan wjechał tam sobie z ochroniarzami aby złożyć kwiaty na grobie matki. Tyle. I po co się denerwujesz?
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Jaahquubel » 02 Sty 2021, 20:00

Już Ci idefix pisał, że nie były zamknięte.
Info o zamknięciu cmentarzy to tzw. „fakt medialny”, będący podgatunkiem prawdy trzeciego rodzaju, czyli g***o prawdy.
Wałkujemy to już drugi raz, bez sensu.

Wstawianie filmów:

Awatar użytkownika
Jaahquubel

Postprzez wokr » 02 Sty 2021, 20:08

Był zamknięty czyli tak na prawdę otwarty, tylko niemądry Naród o tym nie wiedział. A może wiedział i w swojej perfidii tam nie chodził, żeby załatwić starszego pana?
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez emircoo » 02 Sty 2021, 21:31

W numerze 24/2020 Do Rzeczy ukazał się wywiad z Kazikiem, który sam przyznał, że kolega prawnik wyjaśnił mu, że przyjazd był legalny. Nie mam dostępu do wydania elektronicznego - podaję numer - jeśli ktoś na dostęp może zacytować dokładnie.
Nie mam ochoty dyskutować o polityce, p. censored itp. Obecnie czuję, że żadna z opcji nie reprezentuje mojego punktu widzenia. Najbliżej od lat było mi do Marka Jurka, którego już w czynnej polityce nie ma.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w medialnej rzeczywistości prawda nie ma żadnego znaczenia. Liczą się emocje, że Naród poczuł się urażony itd. I szkoda, że Kazik gra na takich bezmyślnych emocjach, na tej swoistej mowie - trawie.

emircoo

Postprzez Laser » 02 Sty 2021, 21:37

Jaahquubel napisał(a):Już Ci idefix pisał, że nie były zamknięte.

idefix pół ekranu wyżej napisał(a):Stare Powązki, na których m.in. był censored były zamknięte, jednak tenże wystąpił oficjalnie o zgodę na wjazd i taką otrzymał.

Jaahquubel, uwielbiam Cię i proszę o więcej! :lol: :mrgreen: :bravo:
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez ożeszty » 02 Sty 2021, 21:50

Przecież o to chodzi, żebyśmy rzucali się sobie do gardeł. Daleko nie szukając tzw Sylwester. Zakaz poruszania się 19.00-06.00. Premier: zalecamy, żeby się nie przemieszczać. Nie ma " godziny policyjnej"
Kolejnego dnia od rana rzecznik rządu: nie ma godziny policyjnej, ale policją może karać
Policja: decyzję o karaniu pozostawiamy funkcjonariuszom.
Alleluja i do przodu, a ty bój się obywatelu
Awatar użytkownika
ożeszty

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Jaahquubel » 03 Sty 2021, 12:51

@Laser
Cytować też trza umić:
idefix napisał(a):Nie obowiązywał wówczas nakaz zamknięcia cmentarzy
Cmentarze nie były zamknięte i to słusznie napisał idefix.

A i Powązki nie były zamknięte, tylko żeby wjechać tam samochodem, trzeba złożyć wniosek i dostać zgodę (i chyba uiścić opłatę).

Proponuję zakończyć tę dyskusję. Zrobił się już taki OT, jak stąd tam i nazad. Powinniśmy w zasadzie przenieść połowę ostatnich wpisów w tym wątku do tego wątku, co go nie ma.

Wstawianie filmów:

Awatar użytkownika
Jaahquubel

Postprzez wokr » 03 Sty 2021, 15:25

I każda babcia czy wnuczek mogła to pismo złożyć i opłatę uiścić. I dobrze że Trójka tę haniebną piosenką usunęła i już nigdy jej nie zagrała. Słuszną linię ma nasza władza.
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Smok » 03 Sty 2021, 15:42

I to jest, Wokr, właśnie przykład typowej rozmowy o politycznych wydarzeniach. Nadinterpretować, dopisać co nienapisanie, przyprawić szyderstwem i ironią. Litości, mało nam tego na facebooku?
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez wokr » 04 Sty 2021, 10:55

Przepraszam, ale cała ta sytuacja jest dla mnie absurdalna i stąd ta ironia.

Rozumiem, przecież jesteśmy tylko ludźmi. Mamy swoje poglądy, jakiś tam bagaż doświadczeń, wychowania itp. i przez to wszystko patrzymy na rzeczywistość. I mamy prawo mieć różne zdania, mamy prawo się różnić. Nie rozumiem natomiast zamykania się w bańce i zaklinania rzeczywistości, że słuchają nas tylko myślący tak jak my (co zrobił zespół uciekając od problemu niepochlebnych komentarzy). Mogę się nie zgadzać z idefixem czy emircoo, ale nigdy nie wpadł bym na pomysł, żeby ich blokować i nie widzieć ich postów.
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez kubek1976 » 04 Sty 2021, 13:10

"Nie rozumiem natomiast zamykania się w bańce i zaklinania rzeczywistości, że słuchają nas tylko myślący tak jak my"
Tu moim zdaniem jest sedno. Co oznacza myślący jak my ? Politykę od której zespół chce się odciąć ? Czy to w końcu była strona zespołu muzycznego czy miejsce do politycznych sporów ? Bo niestety do tego drugiego to zeszło
Chodź zrobimy sobie przerwę ....
078|231|278|327|329|343|360|372|385|399|402|404|412|420|424|429|431|446|458|470|472|474|477|487|493|500|510|531|548|557|568|574|585|587|596|602|...
Awatar użytkownika
kubek1976

Miejscowość: Sto-Litza

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości