APTEKA

Moderator: Jaahquubel

APTEKA

Postprzez rakosuaf » 29 Kwi 2018, 19:46

Ed. Nie tu.
Infernal napisał(a): Na Sądzie Ostatecznym nie spodziewam się zbyt wiele pytań z teorii.
Awatar użytkownika
rakosuaf

Miejscowość: 3m

Re: APTEKA

Postprzez santaputa » 22 Maj 2020, 23:44

Żadne sojusze, żadne spiski nie odbiorą nam miłości do muzyki

Jędrzej Kodymowski, dzis w programie 3 polskiego radia
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez ojcieceryka » 23 Maj 2020, 14:34

Dzięki :piwo:
Poznałem dzięki audycji Can i utwór "Mother sky".
Jak bym się cofnął 30 lat -przypomniało mi się zauroczenie Sonic Youth -"Goo"
GDYBYM WIEDZIAŁ TO CO WIEM...
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Miejscowość: PaczKał

Postprzez santaputa » 24 Lip 2020, 12:56

014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Laser » 24 Lip 2020, 18:54

Dokładnie jak powiedzieli jego koledzy. Przez te wszystkie lata wszyscy lub większość ludzi (ja też) myślała, że on żartuje. No wiecie te luźne gadki gejach i pasowaniu na rycerza i tak dalej.. To wyglądało bardzo rocknrollowo i w tym kontekście było nawet ujmujące. Przynajmniej mnie ujmowało, bo wszakże rockowy to również humor i puszczanie oka. A tu się okazuje że facet to wszystko mówił na poważnie. :roll:

Jego audycja zaś w Trójce to kompletne dno i bąbelki. Kiedyś mieliśmy osobowości radiowe, poszerzanie horyzontów i "teatr wyobraźni". A teraz facet przychodzi do studia i mówi (DOSŁOWNIE! :) ), że "posłuchamy sobie muzyczki", po czym puszcza "Pure Morning" Placebo i zaraz po tym "Hey Joe" Hendrixa.

W Trójce.. :roll: :lol: :lol: Śmiech na sali - ale niektórym jak widać się podoba. Proszę bardzo.
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez ojcieceryka » 24 Lip 2020, 20:35

Laser napisał(a):W Trójce.. :roll: :lol: :lol: Śmiech na sali - ale niektórym jak widać się podoba. Proszę bardzo.

Can ? "Mother sky" mistrzostwo świata .
Kolega zapomniał ,jak cielęciem był ? ;) Radio powinno grać to, co kształtuje młode gusta...

Jak nastolatki zaczną słuchać jeno teraźniejszej muzyki ,to dopiero po 25 roku życia mogą się dowiedzieć ,że był ktoś taki jak Hendrix .
A co do Moloko(też czasami wygląda jak gej),a zawsze lubiłem i lubię Placebo :) .

Po przeczytani artykułu..."Wszyscy artyści to...psie krwie" ;)
GDYBYM WIEDZIAŁ TO CO WIEM...
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Miejscowość: PaczKał

Postprzez Leon » 24 Lip 2020, 23:08

Abstrahując od tego, czy Kodyma lubimy czy nie i czy jesteśmy z prawa czy lewa - ten artykuł to perełka. Po pierwsze, zaraz na początku cytat z "Chłopcy i dziewczyny" o robieniu wiadomo czego i wiadomo na którą część ciała, kawałka umówmy się, mocno prześmiewczego, pisanego na spółę z Deriglasoffem, żartobliwego. Potem jeden z nagłówków: "MENDA" - gdzieś tam potem w kolejnym z kolei akapicie czytamy, że to tytuł płyty. Dawno się tak nie ubawiłem.
Leon

Postprzez Gómiś » 25 Lip 2020, 09:40

Leon napisał(a):Dawno się tak nie ubawiłem.

ja się ostatnio lepiej ubawiłem, czytając wpisy Glacy na FB
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez wokr » 25 Lip 2020, 09:42

Każde bratanie się sztuki z władzą to dla mnie żenada. I nie ważne, czy to Sasnal robiący z Trzaskowskiego trybuna ludowego, czy Kodym łaszący się do PiSu.
Jak to Kazik śpiewał "niech ten, kto ma władzę, zawsze budzi w tobie odrazę. Niezależnie, kto to będzie. I niezależnie, skąd on będzie."

W przypadku Kodyma myślę, że może mu chodzić o to, żeby zagrać trochę na nosie tych wszystkich lewaków, którzy uważają, że mają monopol na prawdę. Którzy są super tolerancyjni wobec każdego, oprócz tej drugiej, powiedzmy republikańskiej strony. Bo tak to się trochę po amerykańsku u nas to wszystko ułożyło. A że można przy okazji przytulić parę złociszy i córkę wciągnąć do tv to już inna sprawa. On mi zawsze na takiego cwaniaczka wyglądał, który ma wszystko w dupie i po prostu kręci na tym swoje lody.
Chociaż jak wracam w nocy z pracy to go słucham i jakoś nie razi mnie ta jego narracja, bo on taki jest i tyle. W ogóle, ten cały etos Trójki (że coś w niej wolno, a czegoś nie) to też dla mnie żenada, ale to już inna historia.
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Miejscowość: Los Hervideros

Postprzez santaputa » 10 Wrz 2020, 15:15

powstała książka o zespole. >TUTAJ< link do wywiadu z autorem i preorderu
Załączniki
apteka-psychodeliczni-kowboje-kawalki-o-zespole-przekletym-tomasz-lada-oprawa-twarda.jpg
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez wokr » 11 Wrz 2020, 09:37

Dobrze, że nie wyklętym :lol:
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Laser » 26 Lis 2020, 22:22

JA PIERDY KAM.. Zawsze jak słucham świetnej kapeli to sobie myślę: O! tu fajnie to zagrało. Tutaj tamto. Ale żeby kurczę wszystko, absolutnie WSZYSTKO zrobić wybitnie dobrze? Rewelacyjna piosenka, rewelacyjny tekst, fenomenalnie dobrze zrealizowane, z wybitnie profesjonalnym teledyskiem. No to jest po prostu prawdziwy sztos! :dancer:

"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez wokr » 27 Lis 2020, 11:27

:lol:
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez santaputa » 28 Lis 2020, 01:16

prosze to wyjebac z tego wątku
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Olo » 28 Lis 2020, 01:31

Proszę uzasadnić wniosek.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Laser » 28 Lis 2020, 02:10

santaputa napisał(a):prosze to wyjebac
a co to w ogóle za słownictwo? Ty dobrze się czujesz? ;)

Wracając do meritum.. Ja bym zostawił. Wszakże w innych wątkach umieszczamy przecież informacje o członkach rodziny wszelkiej maści gwiazd estrady - szczególnie jeśli ich latorośle również zajmują się muzyką. Nie ma powodu żeby tym razem postępować inaczej. Tym bardziej bym to zostawił dlatego, że muzyka Spirit Of 88 jest po prostu świetna.

Ksenia Kodymowska, jak się okazuje, odziedziczyła po ojcu nie tylko urodę, ale i talent. Do tej pory dała się poznać jedynie jako skromna, acz błyskotliwa dziennikarka TVP gdzie podczas sond ulicznych promieniowała profesjonalizmem i elokwencją. Teraz wszyscy widzą, że to co proponuje ona muzycznie - trzyma równie wysoki poziom. :o 8-)
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez Smok » 28 Lis 2020, 02:11

Laser napisał(a):Spirit Of 88

Spirit of 84....
Przypomnę tylko, że to zespół forumowicza, który był tu wcześniej od Ciebie
memberlist.php?mode=viewprofile&u=119
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez wokr » 28 Lis 2020, 10:28

A to ma znaczenie, że był wcześniej?
Jest to bardzo złe. Oczywiście rodzice nie odpowiadają za wybory swoich dzieci i Apteka to zupełnie inna liga, ale uważam, że jako ciekawostkę przyrodniczą można to zostawić. Chociażby jako przykład: jak nie robić muzyki, teledysków, jak nie śpiewać :lol:
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Leon » 28 Lis 2020, 12:38

... oraz warto przed teledyskiem nauczyć się tekstu, żeby nie czytać go z kartki :twisted:
Leon

Postprzez Smok » 28 Lis 2020, 18:19

wokr napisał(a):A to ma znaczenie, że był wcześniej?

Dla dyskusji znaczenia nie ma. Dla braku szacunku (w tym wypadku w formie niesamowicie mocnej, czyli szyderstwa) już trochę może mieć.
Pomijając fakt, że Spirit of 84 słucham od jakiś 15 - 16 lat, chętnie poczytałbym krytykę, szczególnie tę konstruktywną. Mi się ten kawałek nie podoba, z dużą pewnością jest to już raczej zapowiedź płyty pożegnalnej (skład jest w rozsypce, covid nie ustępuje, fizyczny krążek się nie ukaże). A może warto sięgnąć i zobaczyć najlepsze momenty tego zespołu?
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości