APTEKA

Moderator: Jaahquubel

Re: APTEKA

Postprzez Leon » 29 Lis 2020, 15:52

Smok napisał(a):Dla dyskusji znaczenia nie ma. Dla braku szacunku (w tym wypadku w formie niesamowicie mocnej, czyli szyderstwa) już trochę może mieć.

Pamiętaj, trzy miesiące więcej stażu na forum dyskusyjnym, równoznaczne jest z immunitetem na krytykę Twojego zespołu.
Smok napisał(a):Pomijając fakt, że Spirit of 84 słucham od jakiś 15 - 16 lat, chętnie poczytałbym krytykę, szczególnie tę konstruktywną.

Przesłuchałem trzy utwory zespołu, które wyświetliły mi się w YT, była to "Najpiękniejsza", "Warszawa" i "Czapka wpierdolka". Nie wiem czy to w pełni odzwierciedla kunszt muzyczny tego bandu, ale jeżeli tak to przykra sprawa (biorąc pod uwagę, że jest to zespół z co najmniej piętnastoletnim stażem). Daleko mi do posyłania jobów i faków na zespół, który jest mi de facto obojętny, ale no umówmy się - nie jest to szczególnie wprawne granie (i śpiewanie).
Leon

Postprzez Smok » 29 Lis 2020, 18:36

Leon napisał(a):trzy miesiące więcej stażu na forum dyskusyjnym, równoznaczne jest z immunitetem na krytykę Twojego zespołu.

Niby wyjaśniłem, nawet starając się napisać po polsku, a jednak nie doleciało...
Nie wiem, może powinienem napisać drukowanymi literami? Może większą czcionką?
Trudno, że trzeba łopatologicznie, ale spróbuję wytłumaczyć do tego o co się przyczepiłem, jednocześnie cytując siebie i podkreślając o co się nie przyczepiłem...
Smok napisał(a): Dla braku szacunku (w tym wypadku w formie niesamowicie mocnej, czyli szyderstwa) już trochę może mieć.
Pomijając fakt, że Spirit of 84 słucham od jakiś 15 - 16 lat, chętnie poczytałbym krytykę, szczególnie tę konstruktywną.

Głupio trochę tłumaczyć co miało się na myśli, zwłaszcza nie pisząc poezji...
Otóż. Nikt nie ma tutaj immunitetu na krytykę. Ale sądzę, że każdemu, szczególnie forumowiczowi, należy się odrobinę szacunku, a nie te szyderstwa. Krytykuj ile chcesz, skoro taką masz potrzebę, mnie to nie przeszkadza, ale sądzę, że została tu przekroczona pewna granica. I nie staż ma tutaj znaczenie, ale że Budyń był/jest jednym z forumowiczów (to, że wcześniej się zarejestrował było raczej przytykiem, że młodszy stażem może go nie pamiętać.
Ale i tak szczytem tej wcześniejszej wypowiedzi Lasera była "niby" literówka "88", która ma najczęściej jedną konotację -> faszystowską. Szkoda, że muszę to tłumaczyć, bo wydawało mi się, że to napisałem dosyć czytelnie.

-- 29 Lis 2020, 18:36 --

Leon napisał(a):"Czapka wpierdolka"

...jest z tego samego rzutu co "Najpiękniejsza" (czyli nagrywana w domu), więc raczej nie polecam jako przekrój twórczości... wspomniana "Warszawa" jest bardziej "spiritowa"... Ja lubię "Latarką w oczy mroku", "Pętla", ale i tak najfajniejszy jest "O Sacrum Convivium".
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Leon » 29 Lis 2020, 23:10

Leon napisał(a):Nie wiem czy to w pełni odzwierciedla kunszt muzyczny tego bandu

Dlatego napisałem powyższe. Ja nie szydzę, stwierdzam tylko fakt. Nie sądzę, że nie jednej osobie taka estetyka się może podobać, ale do mnie nie trafia. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, myślę że Budyń gdyby to przeczytał* nie miałby mi za złe, bo jedyne co wyszydziłem, to czytanie z kartki, a cała reszta to moja subiektywna opinia na temat nagrań zespołu, peace ;)

*raczej nie przeczyta, bo ostatnio logował się niemal 9 lat temu :)
Leon

Postprzez idefix » 07 Gru 2020, 21:37

Smok napisał(a): Ja lubię "Latarką w oczy mroku", "Pętla", ale i tak najfajniejszy jest "O Sacrum Convivium".

W jakże dziwnych okolicznościach można znaleźć nowe rzeczy... Posłuchałem sobie kawałka "Mogę tylko zapłakać". I, kurcze, świetne to!
Ale najgorsze będzie to, co przyjdzie potem
Awatar użytkownika
idefix

Miejscowość: miasto na prawach powiatu, położone na Wyżynie Śląskiej nad rzekami Kłodnicą i Bytomką

Postprzez matiik » 14 Gru 2020, 12:45

Arise again
I believe is the only way...
matiik

Miejscowość: Starogard Gdański/Koteżanin

Postprzez santaputa » 14 Gru 2020, 16:33

żadnego cedeka już nie kupię od kiedy zostałem dumnym posiadaczem dobrego gramofonu (czyli od miesiaca) i jestem oczarowany jak to, k... mega brzmi.

tak się zresztą składa że urojone podobnie jak narkotyki zostały niedawno pięknie wydane na winylu, także ten...

przy okazji , skoro już wróciliśmy do właściwego tematu wątku to wspomnę że Jędrzej na fb dziś wrzucił foto z próby i jak twierdzi w odpowiedzi na komentarz "raczej nie inaczej" to nowy materiał (chciałbym w to wierzyć, hehe)...
...złośliwiec jakiś napisał jednak że to przygotowanie do sylwestra z dwójką :lol:
Załączniki
131326057_3852836271417518_6384877463916049586_n.jpg
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Leon » 14 Gru 2020, 23:37

santaputa napisał(a):żadnego cedeka już nie kupię od kiedy zostałem dumnym posiadaczem dobrego gramofonu

A w samochodzie też masz odtwarzacz na czarne płyty? :twisted:
Leon

Postprzez santaputa » 14 Gru 2020, 23:52

nie mam samochodu.
szach mat :wolf:

-- 14 Gru 2020, 23:52 --

jeszcze powiedz że to "pobazgrolona" płyta... A dla mnie to tak jakbym poprosił Olo o autograf.... :lol:

chociaż czekaj... mam w piwnicy plakat z lat 90-tych z podpisem "KODYSS" , chce ktoś kupić? 8-)
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Leon » 14 Gru 2020, 23:54

santaputa napisał(a):nie mam samochodu.

To ja przepraszam.
Leon

Postprzez adameria » 26 Gru 2020, 22:54

santaputa napisał(a):chce ktoś kupić?
W obecnej sytuacji nie wziąłbym, nawet gdyby mi dopłacali.

Tak się zeszmacić polityką, ubabrać w tym g... po łokcie, a potem stać się pachołkiem i popychadłem propagandowej prezeski radia, za przeproszeniem, publicznego. Masakra...
http://www.forum.lp3.pl
Wiem, że nie mam żadnych szans
Dlatego spróbuję jeszcze raz.
Awatar użytkownika
adameria

Miejscowość: Krak uff

Postprzez Laser » 26 Gru 2020, 23:20

Oj, grabicie sobie grabicie, adameria.. I po co wam to? Wy chyba nie kochacie waszej rodziny, co? Nie piszcie tak tyle na tej swojej klawiaturze bo sobie w końcu palce połamiecie.. A nie chcielibyśmy przecież.. :D 8-)

Jeszcze jeden taki wpis i kolega santaputa gotów normalnie stracić do was swój szacunek.. :twisted:
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez adameria » 27 Gru 2020, 15:34

U mnie Kodym szacunek stracił już dawno temu.

"Synteza" na "Gdyni" i właściwie na tym koniec.
"Ujarane miasto całe", te teksty o narkotykach, "Menda" - to już nie moje klimaty.
A ostatni okres w Trójce to... masakra.

Traktuję tego gościa jako muzyczny folklor. Podobnie jak Nergala, Zenka czy Gang Marcela.
Nawet Cleo szanuję bardziej, choćby za występ na Eurowizji.

A jak chodzi o szacunek do mnie - absolutnie nikogo od tego nie wymagam, bo z jakiej racji
Także luzzz...
http://www.forum.lp3.pl
Wiem, że nie mam żadnych szans
Dlatego spróbuję jeszcze raz.
Awatar użytkownika
adameria

Miejscowość: Krak uff

Postprzez santaputa » 28 Gru 2020, 14:30

przy okazji wspomnianej "Gdyni 80" to pojutrze (30.12) w Radio Gdańsk stream koncertu DRUGA FALA, projektu reinterpretującego utwory naszej ówczesnej Sceny Alternatywnej.
tutaj --> https://youtu.be/B9wnc6D_DPU koncert sprzed roku i debata z udziałem Jędrzeja, Macieja Werka, Michała Miegonia i innych
014
Awatar użytkownika
santaputa

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości