Metallica

Moderator: Jaahquubel

Re: Metallica

Postprzez Robulus » 20 Wrz 2011, 23:24

rofakos napisał(a):dawno Mety nie słuchałem

w zeszłym tygodniu :evil: ;)
Awatar użytkownika
Robulus

Miejscowość: Poznań

Postprzez rofakos » 20 Wrz 2011, 23:40

uuuuuuuuups ale gafa :? :oops:

jop, ale tak, żę na okrągło to dawno;] ostatni raz chyba po Pradze w 2008 :D
15 LISTOPAD - ŚDO!
Awatar użytkownika
rofakos

Postprzez moher » 20 Wrz 2011, 23:51

Ja jestem fanem tylko ostatniej płyty. Normalnie to co Ulrich wyprawia to się w pale nie mieści. Po prostu geniusz. :lol:
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 23:59

No nie mów, nie jest tak źle, stópki tam chodzą ładnie w paru miejscach.
Ale pewnie dokładane w studyju. ;)
Kred

Postprzez nieznajomy » 21 Wrz 2011, 00:12

Jak dla mnie najlepsze bębny w Mecie są na AJFA,ale tam poszczególne partie perkusji były klejone w studio.
SANCTUS, Sanctus, Sanctus, Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria tua. Hosanna in excelsis. Benedictus qui venit in nomine Domini.
Image
Awatar użytkownika
nieznajomy

Postprzez Kred » 21 Wrz 2011, 00:16

nieznajomy napisał(a):Jak dla mnie najlepsze bębny w Mecie są na AJFA
To jest uznane jednomyślnie chyba przez wszystkich. Fakt niezaprzeczalny, zwłaszcza jak na tamte czasy. Nawet podokładać w studio w 1991. chyba nie było tak hop-siup.
Kred

Postprzez rofakos » 21 Wrz 2011, 00:19

Właśnie znajomy perkmen mówił mi, że na DM ładnie pływają, bo chcąc "wrócić do korzeni" nie używali metronomu, muszę to sprawdzić w końcu
15 LISTOPAD - ŚDO!
Awatar użytkownika
rofakos

Postprzez nieznajomy » 21 Wrz 2011, 00:22

Na AJFA raczej sklejali partię perkusji z poszczególnych kawałków,bo całości nie Lars nie potrafił zagrać.Na koniec z tym podobnym do Litzy wymiksowali jeszcze ścieżkę basową Jasona tak,że prawie jej nie ma.Ale dzięki temu nieświadomie osiągnęli najlepsze swoje brzmienie.
SANCTUS, Sanctus, Sanctus, Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria tua. Hosanna in excelsis. Benedictus qui venit in nomine Domini.
Image
Awatar użytkownika
nieznajomy

Postprzez Kred » 21 Wrz 2011, 00:24

Generalnie jeśli chodzi o gary na płytach, to - po tym, jak kiedyś mi kumpel powiedział, że Larz nie trzyma rytmu - wsłuchiwałem się, i nie mogłem tego usłyszeć. No ale to właśnie studio, metronom, nagrywanie po kilka razy, itp. Jednak na koncertach też jakoś nie zauważyłem aż takich znowu wtop. Nie wiem, może nie tylko ślepy, ale i głuchy jestem? :|

nieznajomy napisał(a):Na koniec z tym podobnym do Litzy(..)
Co masz na myśli?
Kred

Postprzez infernal » 21 Wrz 2011, 00:26

Kred napisał(a):
nieznajomy napisał(a):Na koniec z tym podobnym do Litzy(..)
Co masz na myśli?

Może - dla odmiany - Hetfielda? 8-)

483|484|495|496|500||525|530|543|544|552|||569|573|584|586
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kred » 21 Wrz 2011, 00:27

O rany... :roll: :psycho:
Zmęczony jestem. :oops:
Kred

Postprzez nieznajomy » 21 Wrz 2011, 00:27

Lars i James(ten podobny do Litzy)wymiksowali Jasona
Image
Awatar użytkownika
nieznajomy

Postprzez Kred » 21 Wrz 2011, 00:28

Tak, tak, już skumałem.
Zresztą do końca miał o to do nich pretensje. I prawidłowo.
Kred

Postprzez nieznajomy » 21 Wrz 2011, 00:30

Pretensje słuszne,ale brzmienie wyszło trochę przypadkiem super.
Image
Awatar użytkownika
nieznajomy

Postprzez Kred » 21 Wrz 2011, 00:36

Tak, jasne, jak mówił Quis. Nie chodzi o brzmienie w tym momencie, tylko o stosunek wielkich ICH do malutkiego niego.

Przy czym Jason wydawał (i wydaje cały czas) mi się najnormalniejszym ludziem w Metallice. Taki koleś z sąsiedztwa. Widać tę szczerość tu na przykład.
Przy okazji - będąc w Echobrain - miałbym pełne pory grając z Newstedem.

Kred

Postprzez rofakos » 21 Wrz 2011, 01:47

btw. - Jason to mój ulubiony basista ever :)
15 LISTOPAD - ŚDO!
Awatar użytkownika
rofakos

Postprzez quis ut deus » 21 Wrz 2011, 08:52

moher napisał(a):Ja jestem fanem tylko ostatniej płyty. Normalnie to co Ulrich wyprawia to się w pale nie mieści. Po prostu geniusz. :lol:

Peedzmy sobie prawdę Moher. Kupując płytę Metalliki nie spodziewasz się czegoś odkrywczego na garach. Raczej, że Ullrich będzie grał w prawie każdym kawałku tak samo. Ładnie poskładane w studio partie trwające 1h, które Ullrich nagrywał 100 h bo albo nie trafiał w werbel, albo zapominał co miał grać albo też grał każde uderzenie tak do dupy, że nawet komputer nie potrafił nic z tym zrobić.
Jednak żaden inny perkusista nie pasuje do nich - co widać po koncertowych nagraniach. Technicznie zabijają Ullricha jednak brakuje tam czegoś co mimo wszystko wnosi - swój styl.
Oni grają już 30 lat i nie ma co się spodziewać, że będę tak podjarani jak Ty Luxami. Pamiętam niektóre koncerty Acid już po TSOMR, które przypominały Metallikowe podejście. Titus olewator w dresach, Popcorn napruty, Ty wkerwiony i niechętny i Ślimak nie nadążający za resztą kapeli.
Po DM uważam, że sie troche mentalnie odbili. Nabrali lekkiej ochoty do gry. Technicznie nie ma co się spodziewać zmian - po co ma koleś sie starać jak i tak ludzie sie do jego gównianej gry przyzwyczaili. Stali się znowu kolegami a nie tylko maszynką do robienia kasy.
Tak naprawdę to nie wiemy dokładnie co siedzi w ich łbach. Myślę,że zdają sobie sprawę, że nie są stworzyć nic przełomowego. Jednak nikt do tego się publicznie nie przyzna.
Zresztą jak od 30 lat ktoś by Ci mówił,że jesteś najlepszym bandem na świecie a konto by to potwierdzało to nie wiem czy byłbyś tutaj gdzie jesteś. Byś nawet o Luxach nie pomyślał.

-- 21 Wrz 2011, 08:52 --

rofakos napisał(a):Właśnie znajomy perkmen mówił mi, że na DM ładnie pływają, bo chcąc "wrócić do korzeni" nie używali metronomu, muszę to sprawdzić w końcu

haha - Ullrich zapomniał co to metronom po Sado maso.Wtedy ćwiczył przez rok swoje partie; stopa-przebitka-werbel; jak szalony żeby Michael Kaemen z Metalliki go nie wyrzucił i nie wsadził technicznego.
Po tym odłożył pałeczki na dwa dni i się uwstecznił do kwadratu i to nadal postępuje.
Każdy metronom popełnia samobójstwo przy Ullrichu.
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez Kred » 21 Wrz 2011, 09:25

rofakos napisał(a):btw. - Jason to mój ulubiony basista ever :)
AHA!

ed.: Quis - znów dużo (bolesnej) prawdy. Ale wiesz co? Chyba jednak lepiej napierdzielać dla stu-dwustu luda, który wie i myśli jak Ty, niż dla zyliona tysięcy, spośród których 70% zna Cię z MTv. Wiem, uogólnianie, też bym chciał poczuć to, co czuł Burton przed osiemdziesięcioma pięcioma tysiakami człwieków, ale umówmy się - to już nie te czasy. Prawa rynku.
Kred

Postprzez quis ut deus » 21 Wrz 2011, 09:32

Kred napisał(a):
rofakos napisał(a):btw. - Jason to mój ulubiony basista ever :)
AHA!

ed.: Quis - znów dużo (bolesnej) prawdy. Ale wiesz co? Chyba jednak lepiej napierdzielać dla stu-dwustu luda, który wie i myśli jak Ty, niż dla zyliona tysięcy, spośród których 70% zna Cię z MTv. Wiem, uogólnianie, też bym chciał poczuć to, co czuł Burton przed osiemdziesięcioma pięcioma tysiakami człwieków, ale umówmy się - to już nie te czasy. Prawa rynku.

no nie wiem Kred. Ja jednak wolałbym nawalać dla 50 tyś, z których tylko połowa zna dorobek pracy twórczej a reszta balladkę z radia. Fajne jest granie dla 30-100 osób podjaranych Twoją sztuką, ale na jaki czas. Dojazd, sprzęt, życie- to kosztuje.Co powiesz dzieciom jak nie będzie czego do gara wrzucić czy trzeba będzie kupić buty na zimę.
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez nieznajomy » 21 Wrz 2011, 09:35

Kred napisał(a): co czuł Burton przed osiemdziesięcioma pięcioma tysiakami człwieków

Trza spytać,co czuł Kmieta przed 250 tysiami na Woodzie :)
Image
Awatar użytkownika
nieznajomy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości