Luxtorpeda 10 lecie /Wydawnictwo Blu-ray ?

Koncert na 10 lecie i okolicznościowe wydawnictwo

Re: Luxtorpeda 10 lecie /Wydawnictwo Blu-ray ?

Postprzez djadijos » 08 Maj 2020, 17:58

Łącza ?
Netia i inni ISP mają jeszcze sporo zapasu. Tu chodzi o kasę i płacenie za ruch jaki generują i możliwości wymiany go + cache w poszczególnych krajach by nie pobierano wideo z USA tylko z lokalnego cache twojego ISP.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Miejscowość: Lca

Postprzez Kred » 08 Maj 2020, 20:41

Pomijając już fakt,że gdy ma się internet taki, że momentami, przy dużym obciążeniu, nawet radio z playera na ich stronie (tudzież w takim np. Tapin Radio) się co chwilę tnie, Netflix to samo - wtedy słuchanie ulubionej muzy ze streamów mija się z celem.
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez djadijos » 08 Maj 2020, 21:46

A to inna kwestia. Łącza mobilne dosyć,że mają limit danych to jeszcze radio nie jest z gumy i nie da się dać wysokich prędkości wszystkim... Nawet 5G niewiele pomoże, większość BTS w Polsce ma uplink radiolinią... A radiolinia ma sama np. 400Mbps i podziel to na 70 użytkowników w jednej tylko wsi... A takich wsi w zasięgu może być kilka... Bo czasem koszt podłączenia włókna lub kolejnej radiolinii jest spory...

Radiolinia to nie WiFi, tutaj częstotliwości są koncesjonowane i kosztują sporo...
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez ojcieceryka » 08 Maj 2020, 21:48

Jaahquubel napisał(a):Streamingi chyba przycięły jakość, bo by łącza nie wytrzymały obciążenia koronawirusodomowego.

I temu panu polać ! Nie mogę znaleźć artykułu z prośbami ludzi ,którym na początku paniki (połowa marca)z wirusem z powodu kwarantanny przycinało filmy .
Apel był stosowany (o obniżenie jakości)nie tylko do netflixa,ale i do innych "firm" streamingowych ,głównie w temacie filmów- i to nie tylko w Polsce ,ale na całym świecie.
A to że u nas od zawsze była inna jakość wizji i dźwięku ,to inny temat.
GDYBYM WIEDZIAŁ TO CO WIEM...
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Miejscowość: PaczKał

Postprzez djadijos » 08 Maj 2020, 21:59

ojcieceryka napisał(a):
Jaahquubel napisał(a):Streamingi chyba przycięły jakość, bo by łącza nie wytrzymały obciążenia koronawirusodomowego.

I temu panu polać ! Nie mogę znaleźć artykułu z prośbami ludzi ,którym na początku paniki (połowa marca)z wirusem z powodu kwarantanny przycinało filmy .
Apel był stosowany (o obniżenie jakości)nie tylko do netflixa,ale i do innych "firm" streamingowych ,głównie w temacie filmów- i to nie tylko w Polsce ,ale na całym świecie.
A to że u nas od zawsze była inna jakość wizji i dźwięku ,to inny temat.

To adaptacyjny streaming...

Z całym szacunkiem,ale nie pisz bzdur... Mechanizm adaptacji w chociaż by MPEG-DASH który używa netflix automatycznie zmniejszył by profil jakościowy i masz bez zacinania...
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez ojcieceryka » 08 Maj 2020, 22:16

Primo nie cytuje się całych postów...
Po wtóre napisałem o artykule ,który był potwierdzony.Nie mam netflixa ,ani szołmaxa ,ani nic takiego ,ale w okresie zaraz jak ogłoszono ,że łepki nie idą do szkoły nawet yt
miało słabszą jakość .
Proszę przenieść moje bzdury do offu ,bo faktycznie ten temat zaśmiecam :oops:
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Postprzez djadijos » 08 Maj 2020, 22:22

ojcieceryka nie chcę oczywiście byś uznał to za obrazę, ale jeśli ktoś pisze takie artykuły to nie ma pojęcia o pewnych mechanizmach, którymi rządzi się streaming.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez ojcieceryka » 08 Maj 2020, 22:32

Uwierz ,że ciężko mnie obrazić ,ale jak już ktoś mnie wqerwi,to ciężko mi zapomnieć ;)
Napisałem to ,co gdzieś przeczytałem ,jeżeli jesteś informatykiem ,z chęcią się dowiem o procesach w takich sytuacjach zachodzących.Jestem lajkonikiem więc zawsze czegoś chętnie się uczę.
potwierdź ,zaprzecz ,wytłumacz np. to:
https://www.ppe.pl/news/143867/netflix- ... skiej.html
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Postprzez djadijos » 08 Maj 2020, 22:43

Tak, zmniejszyli dostępne profile do tych najniższych możliwych. Ogólnie jest tak, że zanim wyślą materiał jest on enkodowany w nawet kilkudziesięciu profilach jakościowych. Oczywiście materiał taki jest dzielony na kilkusekundowe fragmenty i w danym momencie gdy masz problemy z siecią lub lepszy internet jakość spada lub wzrasta.

-- 08 Maj 2020, 22:43 --

Zrobili to niby na prośbę Unii, a tak naprawdę po to by zaoszczędzić. Im większy ruch tym muszą więcej płacić za cache serwery i ruch. Cache serwery to serwery zazwyczaj u ISP, które gromadzą najpopularniejsze materiały by odciążyć serwery netflixa w Polsce. Ale oczywiście za ruch na nich trzeba płacić. Tak samo za wymianę ruchu z ISP. Dlatego prośba Unii to pic.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Poprzednia

Wróć do Wydawnictwa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości