Sylwester MMXX z Luxtorpedą 31.12.2020

Na Facebooku Trójki

Re: Sylwester MMXX z Luxtorpedą 31.12.2020

Postprzez masakratorus » 05 Sty 2021, 10:58

Cała ta gównoburza wynika z faktu pewnego nieporozumienia. Zespół nie jest projekcją naszych fantazji ale projektem stworzonym przez 5 konkretnych osób. I to ich sprawa co robią.
Niektórzy także myślą, że skoro oni są zafiksowani na plemiennym biciu piany pod nazwą pis/po to oznacza, że wszyscy inni są także w to zaangażowani. Muszę Was zmartwić. Są ludzie, także w tym zespole, którzy nie śledzą tych marnych igrzysk współczesnego człowieka.
Zagraliby w 3/5/7 czy jak się to zwie to fani Nowego Świata by się poczuli oburzeni. Gdyby zagrali w Radio Maryja to słuchacze Radia Plus wieszaliby na nich psy. Zawsze będzie źle kto plemiennie patrzy na świat i nie zauważa, że radio publiczne zawsze było radiem utrzymywanym przez łaskawie nam panujących.
Awatar użytkownika
masakratorus

Postprzez idefix » 05 Sty 2021, 11:40

^^ Nic dodać, nic ująć.

Również pod tym, co Jaah napisał podpisuję się niemal bez zastrzeżeń. Dodałbym do tego kwestię szerszego spojrzenia na media i to, co z nimi robiono kilka lat wstecz. Jak potraktowano swego czasu dziennikarzy TVP, jakie grube wałki szły przy okazji przejmowania "Rzeczpospolitej", albo w jakże demokratyczny i praworządny sposób zmieniano linię polityczną jednego z dużych tabloidów. Wówczas wszyscy rozrywający szaty nad Trójką jakoś milczeli, jak zaklęci.
Co do samej Trójki, żeby mieć jasność, to, co się tam wydarzyło, a w szczególności - jak się wydarzyło, uważam za skrajny brak profesjonalizmu i zwykłą głupotę. Ale w niczym nie zmienia to faktu, że, po pierwsze, stosunek sporej części trójkowych fanbojów do tego radia przybiera formę czci nieomalże religijnej, co przekracza moje zdolności percepcji, a czasem wywołuje uśmiech politowania, a po drugie, i najważniejsze, hipokryzja tego środowiska jest wprost niewyobrażalna. Niezmiennie bawi mnie również, co i w tej dyskusji objawiło się już kilkukrotnie, ile rozpaczliwego wysiłku wkłada się w próbę przedstawienia jako "wyważonego i obiektywnego" punktu widzenia, który budowany jest przez pryzmat z góry założonej tezy i politycznych zapatrywań dyskutanta.

Na koniec z trochę innej beczki. Przywłane zostały tu (albo w sąsiednim wątku z równoległą dyskusją) Radio Maryja i TV Trwam. Kilka lat temu były robione badania przekazu medialnego w różnych stacjach. Badania jak najbardziej niezależne. Przekaz TV Trwam oceniony był jako najbardziej wyważony i obiektywny. Ale ów fakt, jako niezgodny z dominującym paradygmatem pt. "beka z Rydzyka i moherów", oczywiście też do przysłowiowych lemingów (nie piję teraz do nikogo z forum) nie dociera. Ewentualnie podejmowane są próby wywracania kota ogonem lub wyparcia, byle zredukować dysonans poznawczy. Mniej więcej tak, jak to kol. wokr poczynił gdy była mowa o piosence Kazika i zamknięciu cmentarzy.

I nie, nie oglądam TV Trwam. Nie słucham Radia Maryja. Z telewizji i radia w ogóle korzystam od wielkiego dzwona. Co do Trójki jednak, abstrajując od mojej oceny wydarzeń sprzed kilku miesięcy, którą przedstawiłem powyżej (a i wcześniej już mi się zdarzało), jeśli już jakimś cudem ją włączę (praktycznie wyłącznie w aucie), dochodzę do wniosku, że muzycznie jest po prostu lepsza.
Ale najgorsze będzie to, co przyjdzie potem
Awatar użytkownika
idefix

Miejscowość: miasto na prawach powiatu, położone na Wyżynie Śląskiej nad rzekami Kłodnicą i Bytomką

Postprzez morfina » 05 Sty 2021, 11:51

Pomijając całkiem kwestię tego, czy sam występ był dopuszczalny, czy może moralnie naganny, bo zupełnie nie czuję się dysponowany do zabierania głosu w tej sprawie, to uważam, że zabranie klocków z fejsbukowej piaskownicy było zwyczajnie niemądre. Jasne, mogło to być wynikiem długich rozważań i ostatnia sytuacja tylko przelała czarę frustracji zespołu, ale odbieranie sobie największej (i w tym momencie chyba jedynej sensownie funkcjonującej na szerszą skalę) platformy komunikacji ze słuchaczami to strzał w kolano na dwudziestym kilometrze maratonu. Niby człowiek sobie odpocznie, poleży na noszach, ale na dobiegnięcie do mety nie ma co liczyć. Mamy 2021 rok i zespół zabijający social media to zespół świadomie obcinający swój potencjał zasięgowy (a co za tym idzie, także finansowy).
Każda osoba publiczna mierzy się ze swoją porcją hejtu w internecie, ale killswitch na profilu z 200 000 followersów sprawił, że ucierpiało więcej "niewinnych" odbiorców, niż faktycznych zadymiarzy. Odpowiedzią jest bardziej świadoma obecność i skupienie się na sensownej moderacji, a nie chowanie głowy w piasek.
Exceptional claims require exceptional evidence.
morfina

Miejscowość: Kraków

Postprzez adameria » 05 Sty 2021, 12:14

idefix napisał(a):Niezmiennie bawi mnie również, co i w tej dyskusji objawiło się już kilkukrotnie, ile rozpaczliwego wysiłku wkłada się w próbę przedstawienia jako "wyważonego i obiektywnego" punktu widzenia, który budowany jest przez pryzmat z góry założonej tezy i politycznych zapatrywań dyskutanta.
Jeśli to było do mnie, to przeczytaj moje posty jeszcze raz, ale ze zrozumieniem i bez podtekstów płynących z własnej (pod)świadomości.

masakratorus napisał(a):1. I to ich sprawa co robią.
2. Są ludzie, także w tym zespole, którzy nie śledzą tych marnych igrzysk współczesnego człowieka.
3. Zawsze będzie źle kto plemiennie patrzy na świat i nie zauważa, że radio publiczne zawsze było radiem utrzymywanym przez łaskawie nam panujących.

1. Zgadza się. Przy czym trzeba się potem liczyć z konsekwencjami.
Mogę powtórzyć - koncert był znakomity, set i zapowiedzi - w punkt, ale wybór czasu i miejsca - słaby. Jak dla mnie.
2. Zgadza się, ale zabrakło tego minimum, żeby zorientować się co w trawie piszczy i że pomysł nie jest najlepszy.
3. Było, oj było. Ale po 2016 roku nigdy wcześniej nie ingerowano aż tak w treści (poprzez cenzurę) czy dobór pracowników (poprzez mobbing).
Ba, nawet komuna traktowała Trójkę (czy Rozgłośnię Harcerską) jako wentyl i sam to pamiętam. Wprowadzono zamordyzm, pełną gębą.
http://www.forum.lp3.pl
Wiem, że nie mam żadnych szans
Dlatego spróbuję jeszcze raz.
Awatar użytkownika
adameria

Miejscowość: Krak uff

Postprzez idefix » 05 Sty 2021, 12:33

adameria napisał(a):Jeśli to było do mnie, to przeczytaj moje posty jeszcze raz, ale ze zrozumieniem i bez podtekstów płynących z własnej (pod)świadomości.

Nie, to akurat nie było w żaden sposób skierowane do Ciebie. Ale skoro tak to odebrałeś, to może gdzieś w głębi sumienia poczułeś, że coś jest na rzeczy ;)
Ale najgorsze będzie to, co przyjdzie potem
Awatar użytkownika
idefix

Miejscowość: miasto na prawach powiatu, położone na Wyżynie Śląskiej nad rzekami Kłodnicą i Bytomką

Postprzez adameria » 05 Sty 2021, 12:41

Nie poczułem. Poczułem raczej, że ja nie chcę pisać o polityce, a niektórzy wracają do niej jak bumerang.
Awatar użytkownika
adameria

Postprzez Smok » 05 Sty 2021, 12:48

adameria napisał(a):ale kto z nas jest obiektywny? Twój punkt widzenia jest inny niż mój, parafrazując pewien utwór. A może to Ty nie jesteś obiektywny.

Dokładnie to miałem na myśli, nawet wspomniałem
Smok napisał(a):na pewno "Twój" wycinek jest większy, bo się tym interesujesz

i było to bez cienia ironii.
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez masakratorus » 05 Sty 2021, 13:26

morfina napisał(a): Mamy 2021 rok i zespół zabijający social media to zespół świadomie obcinający swój potencjał zasięgowy (a co za tym idzie, także finansowy).
Każda osoba publiczna mierzy się ze swoją porcją hejtu w internecie, ale killswitch na profilu z 200 000 followersów sprawił, że ucierpiało więcej "niewinnych" odbiorców, niż faktycznych zadymiarzy. Odpowiedzią jest bardziej świadoma obecność i skupienie się na sensownej moderacji, a nie chowanie głowy w piasek.

Mocno przeceniasz tzw. followersów. Nie raz widziałem imprezy gdzie na fb zapowiadało swój udział kilkaset osób a przychodziło kilka. Oni nie przestraszyli się krytyki a raczej nie chciało im się czytać "mowy trawy" pod postami. Były delikatnie rzecz ujmując " z dupy wyjęte" a mając nową stronę zdecydowali się na taką formę kontaktu.
Oczywiście może służyć to i temu forum ale widzę, że niektórzy nie doczytali, że obok strony właśnie forum miało stać się platformą dla fanów. Najpierw były płacze że zespół olał forum a teraz jak napisał, że może tutaj wróci to piszący ubolewają, że porzuca FB.
Oni są dorośli i mają swoje widzenie rzeczywistości. Jak dla mnie to mogą zrezygnować z netu i w ramach info wyklejać plakaty na ulicach. To jest ich sprawa.
Awatar użytkownika
masakratorus

Postprzez adam » 05 Sty 2021, 13:42

Moim skromnym zdaniem teksty o Radiu Maryja w tym kontekście są zupełnie z czapy. Jak już pisałem, nic do nich nie mam, nie miałbym też do występu zespołu na antenie i chętnie bym posłuchał. Chyba, że jakaś partia by przejęła radio w ramach Orlenu, wywaliła obecną kardę, obsadziła swoimi ludźmi i zaczęła robić partyjną propagandę. Wtedy koncert na antenie Radia Maryja byłby mniej więcej tym, czym jest na antenie Trójki teraz.
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Smok » 05 Sty 2021, 14:17

masakratorus napisał(a): Najpierw były płacze że zespół olał forum a teraz jak napisał, że może tutaj wróci to piszący ubolewają, że porzuca FB.

Nie, nie, nie....

Powróćmy do faktów...

Gdzie zespół napisał, że "może" wróci na forum?
Osobiście bardzo bym się cieszył, ale trochę teraz uprawiasz bajkopisarstwo. (a może czegoś nie doczytałem? Albo źle zrozumiałem?)

A poza tym( chyba) zespół nigdy (oficjalnie) forum nie opuścił ;)
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez masakratorus » 05 Sty 2021, 15:25

Zakładam, że Redaktor naczelny oświadczając o możliwości czerpania informacji brał pod uwagę konieczność pojawiania się od czasu do czasu na forum. W wątkach offtop nie uświadczysz raczej wiarygodnych informacji z życia zespołu.
Wspomnienie o forum to jednak ukłon w stronę przypominającego Łazarza tworu.
Awatar użytkownika
masakratorus

Postprzez Gómiś » 05 Sty 2021, 21:35

Tymczasem Pan Piotr "Glaca nie płacę alimentów bo jestem mega bucem" Mohamed wypowiedział się na facebooku
“Sprzedał dzieci dla brudnej polityki, umarł kwiat słychać krzyki…” W taki oto sposób znowu to zrobiłeś Litza.
Wtedy napisałem o Tobie tę linijkę z legendarnego Jeden Taki Dzień…dzisiaj patrzę jak z Hansem z 52 Dębiec i paroma marionetkami dajecie koncertowo dupy reżimowi który dzieli, opluwa, kradnie i niszczy Polskę i Polaków. Wstyd mi Robert. Kiedyś byłeś dla mnie rewolucjonistą z gitarą i autorytetem. Dzisiaj z tą samą gitarą jesteś agitatorem i zdrajcą ideałów sceny którą reprezentowałeś. Dzisiaj jesteś wraz ze swoją Luxtorpedą gwiazdą systemu obok Zenka, Golców, Boys, Weekend i Maryli. Zapłacili Ci i wybrali jako rockowa twarz reprezentującą ten złodziejski pseudo rząd. Muzycznie od dawna nie interesowało mnie to co robisz, ale zdaję sobie sprawę że bardzo wielu ludziom wbiłeś sztylet w serce. Nasrałeś na nich dla mamony kolego.
Ci którym dzisiaj służysz to ludzie którzy zarżnęli polską kulturę. Osobiście im w tym pomagasz. Twoi koledzy pracują na budowach, Ty w gajerku pizgasz kato-polo-rocka dla ministra kultury w radio które zrównali z ziemią. Na drugim mikrofonie masz hip-hop przebrany za clowna i tak koło historii się zamyka.
Prawdziwy hip hop czyli Peja grał sylwestra na Łazarskiej ulicy…
“bez twarzy, charakteru stoją kukły, w ich szeregu zdrajcy ideałów których nikt nie zapamięta”
Bo to jest :
“Czas sprzedajnych dziwek, dziś u progu świętości
Stoi krzyż, pod nim lincz i ubóstwo
Klechy i lichwiarze dzisiaj mamią pospólstwo…”
Tak zespół My Riot opisuje postawy takie jak Twoja i Twojego zespołu Luxtorpeda.
Dlatego nie zagraliśmy razem trasy którą przecież sam proponowałeś i dlatego zamiast Chrystusa czułem koniunkturalizm w Twoich słowach kiedy opowiadałeś mi o Bogu na Przystanku Woodstock.
Ten sytem kiedy padnie to co zrobiłeś ludzie zapamiętają na zawsze.
Powiedziałem to niedawno i powtórzę : każdy kto bierze świadomie pieniądze od tego reżimu i każdy kto pojawia się w ich środkach masowego przekazu to kolaborant. Każdy z Was ma teraz swój udział w ich propagandzie i przestępczej działalności. Macie krew na rękach tych którzy dociśnięci do granic wytrzymałości dzisiaj rzucają się na sznur. Jest ich coraz więcej każdego dnia.
Zapamiętaj to Litza.
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Jaahquubel » 06 Sty 2021, 00:55

@Gómiś
Taki pojazd to pochwała! :D

Laser napisał(a):Czy Skowroński też był zwalniany z pogwałceniem praw pracowniczych?
Ty i adameria nie zrozumieliście o co mi chodzi. Nie porównuję szurnięcia Skowrona pod byle pretekstem z paskudną sytuacją ostatnich miesięcy w PR3, tylko chodzi mi o to, że już wtedy to była chamówa i wnerwia mnie, jak ktoś dopiero teraz (albo dopiero po przejęciu mediów przez obóz rekonstrukcyjny Sanacji) się obudził. Już wtedy było źle. Teraz jest, owszem, gorzej. Neosanacja z właściwą sobie gracją działa w mediach, a jej podwładni delegowani do PR działają jak potrafią, czyli właśnie tak, jak słusznie piszecie. Sprawiedliwość domaga się jednak przypomnienia, że poprzedni nie byli lepsi, jeno sprawniejsi. Tak tylko przypomnę wrzucane tu przeze mnie słowa Tomasza Rożka o tym, że za Magdy Jethon dziennikarz z medium katolickiego nie miał wstępu do Trójki (a Cejrowski powtarza, że czuje, że go tam nie lubią — swoją drogą, nie słuchałem czy i co WC mówił o Trójce, ktoś coś?).

adameria napisał(a):Przepraszam, że tak napiszę, ale spójrz sobie na listę osób #kogonieslychac i... rusz mózgiem.
OK, to Piotra Barona też się czepiamy, czy nie? O ile dobrze patrzę, dalej w Trójce pracuje.
Bo dla mnie to zawsze był człowiek najwyższej klasy, gentleman najwyższej próby, i żal mi trochę było jego programów, gdy przestawałem słuchać Trójki*). Ześwinił się do szczętu, czy jednak można tu coś zniuansować?

A Radiu 357 życzę jak najlepiej, i to mimo tego, że są tam też ludzie, których niekoniecznie chciałbym w radiu słuchać. Mam jednakowoż nadzieję, że nadejdą lepsze czasy i dojdzie do fuzji 3 i 357. I że będę miał chęć tego radia słuchać.

adameria napisał(a):Ba, nawet komuna traktowała Trójkę (czy Rozgłośnię Harcerską) jako wentyl
I to jest jeden z licznych błędów Neosanacji!
adameria napisał(a):Wprowadzono zamordyzm, pełną gębą.
Jak wyżej, przy takich kadrach to się musi tak kończyć. Kto nie zna własnej historii, jest skazany na jej powtórne przeżycie. censored rekonstruuje Piłsudskiego, któremu kiła na mózg się rzuciła, różnica polega na tym, że Piłsudski drugiej wojny nie dożył, a censored zarazy — tak, i dalsze analogie biorą w łeb.

*) żal mi też było redaktora Marcela. Mniej za to Krystiana Hanke, choć z nim mam miłe wspomnienie. Nasze pierwsze dzieci urodziły się w tym samym roku (2010). On wówczas tworzył taki cykl dla ojcowskich debiutantów, „Projekt Tata”, czy jakoś tak. Wśród tych, którzy wysłali do niego maila w temacie ojcowskim, rozlosował książki-poradniki dla rodziców dzieci w wieku do 2 lat. I ja byłem jednym z wylosowanych szczęśliwców. I fakt, że przy drugim dziecku dostałem taką książeczkę za frajer w szpitalu, w niczym mi nie przeszkadza. Zresztą, to chyba ostatni raz jak coś wygrałem, nie licząc hajsu w totolotku.

A jeszcze dygresja w dygresji, sam kiedyś pracowałem w radiu, w sumie 7 sezonów programu współtworzyłem. Potem jeszcze raz (też w 2010) kumpel mnie zaprosił jako gościa do PR4. Czasem trochę brak mi studia…

I dygresja do dygresji do dygresji, przeczytałem wszystkie książki Marka Wałkuskiego i pierwszą Wojciecha Zimińskiego.

OK, koniec wspominek. To ostatni mój wpis w tym temacie. Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśnił moje stanowisko.

Mam taką sugestię dla wszystkich uczestników dyskusji. Niech każdy wpisze jeszcze po jednym wpisie, takim oświadczeniu. Uznajmy to za protokół rozbieżności i rozejdźmy się stąd, poszukać jakiegoś wątku, który nas połączy. Ot, choćby to była Najlepsza Dziesiątka.
Wypisz, wymaluj, Wujek Dobra Rada.
085 | 135 | 188 | 360 | 574

Leguramin „Najlepszej dziesiątki”

Wstawianie filmów:
Kod: Zaznacz wszystko
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TpNc6uh0jbk[/youtube]

Awatar użytkownika
Jaahquubel

Miejscowość: Varrez, Tracona

Postprzez adameria » 06 Sty 2021, 10:19

Jaah, właśnie zajrzałem do Najlepszej dziesiątki i wprowadziłem swoją... trzydziestkę.

Jaahquubel napisał(a):Już wtedy było źle.
Ale patrząc z Twojego punktu widzenia - jakoś było. W Trójce różne "akcje" były wcześniej.
Choćby próba jej formatowania po 2000 roku (https://pl.wikipedia.org/wiki/Format_radiowy, czasy rządów SLD-PSL).
Niestety zawirowań lat 90 nie pamiętam dobrze, ale też przecież były różne odejścia i fakty, które dziś nie mieszą się w głowie
- przypomnę tylko fakt, jak Mann (z Materną) założyli radio Kolor i zatrudnili Cejrowskiego.
Jednak, jak słusznie zauważyłeś (uff!), tak źle jak teraz - nie było.
Mamy dobę internetu, utworzyły się dwa nowe radia - Nowy Świat i 357, no i TrUjka jest raczej w czarnej d..., patrząc na to chłodnym okiem.
Tej Wisły kijem już się nie zawróci, moim skromnym zdaniem.

Odnośnie Glacy - no comments. Albo nie... jednak tak...
Pisanie o "krwi na rękach" przywołało mi myśl, może niezbyt grzeczną, aczkolwiek dość ukute powiedzonko - "co ten facet bierze?".
Śmieszne jest też to, że powstało też tyle featów 52 z Peją i Slumsa z 52.
To wiem nawet ja, człowiek który cieszy się wokalem Melody Gardot albo graniem Dezertera.

Mój protokół rozbieżności: koncert - znakomity, wybór miejsca i czasu - słaby. Na temat fb nie mam zdania, bo jestem za, a nawet przeciw.
Awatar użytkownika
adameria

Postprzez Pan Ksiondz » 11 Sty 2021, 23:06

Jak zwykle Chłopaki wyprzedzili swoją epokę. Opuścili fb przed akcją z Trumpem :)
Trójka to moje dzieciństwo, w domu leciała non-stop. Ostatnio zaglądałem tylko przy okazji wydarzeń z Luxtorpedą. Zazwyczaj dostaję info od rodziców, bo słuchają stale tej rozgłośni :)
Dla mnie przestała mieć znaczenie po 2010, kiedy część pracowników mocno mrugała w jedną ze stron politycznych i mieszała się w rozdmuchiwane "dramy"

Sam koncert fajny, chociaż dobór piosenek dziwny. Były, co prawda, moje ulubione "persona non grata" i "robaki", ale jakoś tak mało wesołych kawałków. A to przecież karnawał :)
078|288|297|314|362|380|409|448|461|479|500I530|532|545|583
+ 15,5x 2TM2,3
Awatar użytkownika
Pan Ksiondz

Miejscowość: Dzierżoniów

Postprzez santaputa » 12 Sty 2021, 23:37

to skandal że setlista nie zawierała najlepszego utworu zespołu luxtorpeda ewerkolwiek - napie dać!

zapewne nie zagrali bo niektórzy doszukiwaliby się aluzji do kupowania pozycji na liście przebojów...
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Jaahquubel » 13 Sty 2021, 00:51

Już prawie masz skompletowane głosy do Najlepszej dziesiątki Luxtorpedy. ;)
Wypisz, wymaluj, Wujek Dobra Rada.
085 | 135 | 188 | 360 | 574

Leguramin „Najlepszej dziesiątki”

Wstawianie filmów:
Kod: Zaznacz wszystko
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TpNc6uh0jbk[/youtube]

Awatar użytkownika
Jaahquubel

Miejscowość: Varrez, Tracona

Postprzez babeo » 13 Sty 2021, 17:27

Pan Ksiondz napisał(a):Jak zwykle Chłopaki wyprzedzili swoją epokę.

A Radiohead?
Kred napisał(a):Babeo, jakoś Cię zaczynam lubić nawet. ;) || I tak Cię lubię, Babeo. || Osztygnoju! :piwo:
Awatar użytkownika
babeo

Miejscowość: Poznań

Postprzez adam » 13 Sty 2021, 19:09

Ragehammer usunęli konto kilka lat temu i zdążyli już wrócić :D Także Luxi są w tyle :mrgreen:
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Miejscowość: Bydgoszcz

Poprzednia

Wróć do Koncerty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości