ELEKTRO LUX TORPEDA

czyli re-rec-mix 2021

Re: ELEKTRO LUX TORPEDA

Postprzez Smok » 17 Kwi 2021, 17:48

Gómiś napisał(a):wy tutaj się rozczulacie, kto ma, a kto nie, a ja nawet poprzedniej nie słuchałem.

babeo napisał(a):Nic nie straciłeś.

Tak, Gómiś.Nic nie straciłeś z bycia prowokatorem i ignorantem...

Powiem Wam, że na początku, gdy zobaczyłem te "zawistne" wpisy pod postem May'a, to pomyślałem, że to są jakieś żarty i podśmiechujki... Najwyraźniej mam chyba jakieś spaczone wyobrażenie społeczności luxowej - bo ewidentnie źle to odczytałem...
Aktualnie luxy, poza instagramem Litzy nigdzie się nie promują, więc zakładam, że Maya chciał zrobić małą, oddolną promocję. Temu chyba też przyświecały tutesze wpisy osób, które już płytę słyszały... Ale te osądy dotyczące złych intencji (że niby pokazać jaki jest ktoś elitarny, wyjątkowy, nowy mesjasz) to już chyba lekkie przegięcie, c'nie?

Generalnie w tym wątku chętnie poczytałbym (jak dawniej) recenzje, odczucia, nawet oczekiwania... a także - jeśli ktoś mógłby kopiować tu info z instagramu Litzy (nie prywatne) te dotyczące Luxów to byłoby super. Nie mam aktualnie konta na instagramie (a wolałbym nie zakładać) i po prostu lubię wiedzieć co tam słychać u jednego z ulubionych bandów...
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez infernal » 17 Kwi 2021, 18:08

masakratorus napisał(a):Zgadzam się jednak z faktem, że Maya mógł sobie darować ten post na FB.

Nie mam FB więc postu Mayi nie widziałem. Widziałem za to post Agenta Owcy na Instagramie. I to tylko dlatego, że go Litza wrzucił u siebie. Byłbym hipokrytesem gdybym „potępiał” udostępnianie utworów wybranym. Za to „chwalenia” się tym w necie nie rozumiem. Gdyby to była inna płyta pewnie też bym miał ból dupy. W przypadku Elektroluxtorpedy nie mam. :mrgreen:

483|484|495|496|500||525|530|543|544|552|||569|573|584|586
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Smok » 17 Kwi 2021, 18:13

Infernal, czy teraz pisanie o muzyce (gdziekolwiek: Instagram, Facebook, Forum) jest passe?
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez infernal » 17 Kwi 2021, 18:24

Nie rozumiem pytania. :?

483|484|495|496|500||525|530|543|544|552|||569|573|584|586
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Gómiś » 17 Kwi 2021, 18:51

Frank Zappa napisał(a): Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury.
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Smok » 17 Kwi 2021, 18:58

infernal napisał(a):Nie rozumiem pytania.

Odnoszę się w tym pytaniu do tego:
infernal napisał(a): Za to „chwalenia” się tym w necie nie rozumiem.

Mam wrażenie, że napisanie o nowej płycie to jednak jakaś promocja... nawet jeśli w dzisiejszych (obrazkowych( czasach za "wpis" o muzyce rozumiemy tylko zdjęcie. Nie wiem, ja jak widziałem to foto u May'a, to od razu pomyślałem: O, super - że już jest fizycznie. Nie będzie opóźnienia i wygląda ekstra.

Jeszcze raz to napiszę, bo teraz Ci, którzy już słuchali płytę, to będą może "bali" się coś wpisać: warto pisać o muzyce, bo niektórzy wciąż lubią o niej czytać...

-- 17 Kwi 2021, 18:56 --

O Gumiś kolejny raz prowokuje.. spoko...

Gómiś napisał(a):Frank Zappa napisał(a):
Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury.

A jednak w jakiś dogmat wierzysz :mrgreen:

Polecam książkę autorstwa mojego kolegi z Poznania:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4881761 ... e-nie-gada
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Quilombo » 17 Kwi 2021, 19:07

babeo napisał(a):Komuś innemu może się podobać.

Ja jakiś inny chyba jestem bo mi się podoba :ave:

A co do tematu to generalnie nawet nie wiem o czym piszecie ale bawi mnie to niemal do łez. od zawsze było jasne, że jak ktoś jest zakumplowany z jakimś zespołem to może liczyć na płyte przed premiera. I co w tym złego?!
Jakaś glupia zazdrość ogarnia tych co dostali dzień później... :roll:
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez sebopole » 17 Kwi 2021, 19:55

Pliki dostałem od znajomego muzyka, który sam mi je podesłał. Najpierw jeden, potem drugi i trzeci, a później pozostałe. Pisałem o nich aby zachęcić ludzi do zakupu płyty gdyż sam jestem pod wielkim wrażeniem tego co zrobili. Najbardziej zaskakuje mnie fakt, że w moim wieku powinienem być już zabetonowanym fanem jakiegoś tam gatunku, a tutaj wciąż zaskakuje mnie samego fakt, że podoba mi się całkiem coś innego, po co pewnie kilka lat temu bym nie sięgnął. To tak jak z twórczością Hansa, która przez pierwsze kilka lat działalności Luxtorpedy była mi zupełnie obojętna. Po jakimś czasie sięgnąłem do jego poczynań i muszę powiedzieć, że są jednymi z najczęściej odtwarzanych kawałków w samochodzie.
Jeszcze nie wiem co będę robił jak dorosnę
915; 1337; 1852; 2678; 3524; 3599; 6712; 28935; 180657
Awatar użytkownika
sebopole

Miejscowość: nieduża i spokojna

Postprzez Olo » 17 Kwi 2021, 21:12

babeo napisał(a):haj fajw

A tego nie kumam.
High Five?
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez sebopole » 18 Kwi 2021, 10:42

Hi-Fi super star super hit, Discjockey szczerzy kły znad konsolety :)
Jeszcze nie wiem co będę robił jak dorosnę
915; 1337; 1852; 2678; 3524; 3599; 6712; 28935; 180657
Awatar użytkownika
sebopole

Miejscowość: nieduża i spokojna

Postprzez masakratorus » 18 Kwi 2021, 11:12

Smok napisał(a):Infernal, czy teraz pisanie o muzyce (gdziekolwiek: Instagram, Facebook, Forum) jest passe?

Pytanie tylko czy było to pisanie o muzyce czy po po prostu prezentacja pt. " Współczesne problemy człowieka z ego. Analiza zachowań ludzi w social mediach. Czy wiersz Samochwała Brzechwy jest jeszcze aktualny ?"

Szczerze mówiąc obstawiałem o której Maya wrzuci zdjęcie reklamujące siebie.
Awatar użytkownika
masakratorus

Postprzez Smok » 20 Kwi 2021, 22:57

Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Olo » 22 Kwi 2021, 14:07

Z tego co przesłuchałem nasuwa się kilka myśli:
- fajne to jest.
- jednakowoż nie umywa się w najmniejszym nawet stopniu do oryginałów.
- czyli jest to nic więcej jak ciekawostka.
- mam nadzieję, że nigdy nie będzie regularnej trasy z tymi kawałkami, co najwyżej jeden, góra dwa okazjonalne koncerty. Kłania się casus wspomnianego przez Smoka "W transie" wiadomego zespołu. Albo to, co AD zmasakrowali z "Pizza Driver" po występie w jakimś śmiesznym programie.
- nadzieje moje płonnymi są, zaś nie raz i nie dwa Luxtorpeda w rzyci miała tradycję i masakrowała chociażby "Mowę trawę". Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować, że wspomniana przeze mnie masakra jednak na płycie się nie znalazła. A mogła.
Więcej jak osłucham się bardziej.
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Smok » 23 Kwi 2021, 11:25

Też mam kilka przemyśleń, wolałbym ubrać to w jakąś dłuższą wypowiedź, ale skoro Olo tutaj zgrabnie napisał, to się po prostu odniosę....
Olo napisał(a):- fajne to jest.

Prosto i na temat, ale u mnie to jeszcze bym rzekł: megafajne... niesamowicie mi się wkręciła ta płyta w głowę i słucham z olbrzymią przyjemnością....
Olo napisał(a):- jednakowoż nie umywa się w najmniejszym nawet stopniu do oryginałów.

No, nie wiem... w niektórych momentach wydobyto rzeczy i dodano inne, co spowodowało zupełnie inne spojrzenie na ten materiał...
Olo napisał(a): mam nadzieję, że nigdy nie będzie regularnej trasy z tymi kawałkami, co najwyżej jeden, góra dwa okazjonalne koncerty. Kłania się casus wspomnianego przez Smoka "W transie" wiadomego zespołu.

A ja właśnie liczę na trasę, bo może akurat nie będę mógł przyjechać do Warszawy lub Poznania na ewentualny jeden koncert... bardzo chciałbym usłyszeć jakby to poszło na żywo - wraz z zaproszonymi gośćmi zespołu... Ciekawostka? Na pewno, ale jak ona mocno u mnie zażarła (aż się nie spodziewałem).
Olo napisał(a):AD zmasakrowali z "Pizza Driver" po występie w jakimś śmiesznym programie

Poproszę link, bo nie wiem, czy znam... chyba nie....

Generalnie płyta ma bardzo mocne momenty... a dokładnie 6,5 momentów... najbardziej na dziś: Niezalogowany, ale przecież "Od chyba do chyba", "Silna lina", "Wilki dwa", "Rausokrytes" czy "Persona non grata" również słucham i sobie podśpiewuję... Nieco słabiej Autystyczny, ale on też super mi wchodzi (na płycie bardzo pasujeeee!)... Niestety "Od zera znacznie gorzej (od oryginału) i tutaj w tym aspekcie zgoda z Olo...

Dodam, że mam wrażenie - iż to świetnie wyprodukowana muzyka, podobnie jak Luxtorpeda - można usłyszeć sporo takich "easter egów" od Litzy... i tak - słyszę kontrabas - brzmiący jak w "Lunie" i "Źródle" (akustyczne 2TM2,3), słychać przestrzenie jak w remiksie Psalmu 23 (Pascha 2000 Tour) i słychać jazzujące dęciaki (jak na Freaku Armii - tak, tak - Litza i tam maczał palce)... pewnie słychać dużo innych inspiracji, ale te mi się tak dobrze kojarzą, więc o nich piszę...

Jeszcze jeden minus... chciałbym więcej takiej muzyki... nie wiem, czy nowe kompozycje zażarły by tak jak piosenki, które już słyszałem (Rejs), ale Elektroluxtorpeda 2, która miałaby np 13 - 14 kawałków byłaby przeze mnie przyjęta z otwartymi rękoma...
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Gómiś » 23 Kwi 2021, 11:36

Smok napisał(a):Poproszę link, bo nie wiem, czy znam

Wchodzisz na własna odpowiedzialność, dlatego bez miniatury
https://www.youtube.com/watch?v=mpqdHz8SyMQ
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez masakratorus » 23 Kwi 2021, 12:17

Fajne czy mega fajne? Nie wiem. Dla mnie świetne. Nie chodzi o nowatorstwo. Bo go nie ma. Zaraz znawca muzyki przyniesie trylion podobnych płyt.
Ja zacząłem podchodzić do muzyki czy literatury nie na zasadzie porównań, które zawsze będą się pojawiać, a na zasadzie podoba lub nie.
I ta płyta mnie się podoba.
Najbardziej od może do może za przepiękną gitarę wyjętą z amerykańskich filmów drogi. Po prostu przepiękna. Rausokrytes świetnie pomyślany. Persona kojarzy mnie się z zadymioną speluną gdzie sobie jazzujący band pogrywa. Nie z żadnym Mitycznym Panem B :lol: ( sorry, musiałem Smoku). Zrozumiesz wkrótce dlaczego nie może się z nim kojarzyć.
Najmniej podoba mnie się Silna lina. Trochę jak dupa węża jest - cienka.
Też mam niedosyt kawałków.
Koncertowo ? Może jako ciekawostkę. Na pewno nie jako trasę.
Awatar użytkownika
masakratorus

Postprzez Olo » 23 Kwi 2021, 13:28

masakratorus napisał(a):od może do może

Nie ma takiego utworu na tej płycie.
Ale wiem o co Ci chodzi. Ale mnie to bardziej się kojarzy z:

Ciekawe czy świadomy zabieg.
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez masakratorus » 23 Kwi 2021, 19:17

No nie ma. Może miałem jakieś zaćmienie. Może postcovidowy umysł płata figle.
Awatar użytkownika
masakratorus

Postprzez Smok » 24 Kwi 2021, 23:12

Jest już kawałek z nowego wydawnictwa na Spotify:
https://open.spotify.com/track/6xYbmOK4 ... ff87f44df3

a nawet i drugi kawałek:
https://open.spotify.com/track/2lDWlYFl ... 815e414163
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez wokr » 25 Kwi 2021, 10:53

Zgadzam się z masakrycznym, że fajne, ale na pewno nie nowatorskie (oczywiście wypowiadam się o tym co jest obecnie udostępnione). Raczej oldschoolowe, brzmieniowo to taki koniec lat 90/przełom wieków. W sumie przyjemne, ale czy kupię? Nie sądzę, może gdyby była wersja mp3, a tak zostanę przy Spotify.
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Miejscowość: Los Hervideros

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wydawnictwa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości